Inspireerivad ideed jõululaua katmiseks ja kaunistamiseks

INSPIRATSIOON

Kommenteeri
Kas jõulumeeleolu juba kimbutab? Meid igatahes küll!
Kuidas luua see unustamatu hetk jõululauas koos kallite inimeste või sõprade seltsis?
 Inspireerime teid mõningate ideedega, kuidas katta ja kaunistada jõululaud sellel aastal.

Jõulumeeleolu loomine võiks alata juba novembris, mil kodu tuleks vaikselt hakata ette valmistama. Nii ei kuhju kõik suured kulutused detsembrisse ning ootamatud kulutused ja kiiresti tehtud otsused jäävad ära. Kuid millised lauanõud loovad koju kõige hubasema meeleolu ning milliseid nippe jõululaua kaunistamisel ja katmisel silmas pidada?

Pühad on aeg koosolemiseks. Nii mõnegi pere jaoks tähendab jõuluaeg rohkelt jõulusööminguid erinevate pereliikmete või sõprade seltsis. Seetõttu tasub luua jõulumeeleolu ka jõululauale. Punased, mustad ja valged lauanõud on aegumatu klassika pidupäevadeks. Temaatilised kaunistused muudavad kodu meeleolukamaks ja lisavad pidulikkust. Pühadelaua oluliseks dekoratsiooniks on kindlasti ka küünlad ja erinevad küünlahoidjad. Lisaks on valikus palju jõulutemaatilisi lauanõusid ja küünlajalgu, mis lisavad pühadeootusele jõuluhõngu.

1. Värvid, mis tekitavad mõnusa tunde

Läbimõeldud värvikontseptsioon mängib siinkohal tähtsat rolli. Alustuseks mõtle läbi, millised värvitoonid hakkavad sinu jõululaual domineerima. Kas see on traditsioonilised must ja punane või hoopis valge või kullakarva? Kuldne värv toob kindlasti laudadele pidulikkust! Selle järgi saad juba edasised valikud teha palju kergemini. Valida võid ka modernse ehk tänapäevalikuma jõululaua.

2. Jõuluvalgustused ja küünlad


Olgu selleks palju küünlaid, välivalgustus või jõulutähed-oluline on luua mõnus ja hubane keskkond. Võta kapist välja kõik eelnevalt ostetud valgustused ja pane need särama! Kuldne värv loob kodudesse pidulikkust ja stiili


3. Serveerimistaldrikud

Vaata üle kui palju serveerimistaldrikuid sul kodus on? Need võivad päästa päeva, sest hiljem võid avastada liiga erinevas stiilis nõud enda jõululaual. Serveerimistaldrikud on alati head abilised serveerimaks kõike, mis sügisel sai purki pandud. 


4. Söögisriistad

Pühade ajal oleks mõistlik kapist välja võtta kõik oma uhked noad, kahvlid ja serveerimislusikad ning panna need lauale. 

5. Mini kohvik

Isetegemine on suur rõõm. Tuleta meelde, kuidas sa lapsena ehitasid põnevaid onnikesi metsa ja kodu aeda ning jõuludel kaunistasid need tulekestega. Või mängisite kohvikut naabrilastega? Lase fantaasial lennata ning serveeri magusad saiakesed, koogid, kohvi ning tee põnevast mini kohvikust. Aseta väiksele eraldi lauale kena laudlina koos küünaldega ning serveeri sealt magustoitu oma perele või külalistele. Kui ise ei jõua sellega tegeleda, siis anna see ülesanne lastele, sest sealt kindlasti fantaasiast puudu ei tule. Teemaks võid võtta klassikalised punased ja mustad toonid koos tuppa toodud käbidega või muhedas rustic stiilis lauake okste või kuivatatud lilledega. Sinu valik! Valmista ise paberile menüü, ning lisa sellele pidulik paelake. 


6. Serveeri magustoitu põnevatelt lauanõudelt.

Kellele magus ei meeldiks? Magus meeldib kõigile, väikestele ja suurtele. Vanaemale ja vanaisale. Kui serveerid magusat, siis lao lauale oma luksuslik portselan. See muudab koogi söömise veel nautitavamaks koos mõnusa kohvi või teega.

7. American Service

Kasuta lauamatte, lauakatteid, mis võivad osutuda väga tähtsateks elementideks laua katmisel. Jõululauas võivad nad vähekene pidulikumad olla kui muidu.


8. Pane kommid purki

Jõulude eelsel ajal saate perega kindlasti palju komme kingituseks. Kui kõiki neid ei jõua ära süüa, siis pane need ilusatesse purkidesse ning need muutuvad koheselt kaunistuselemendiks sinu kodus! Mida jõulupärasemad, seda uhkemad! Neid saad kasutada laudadel kui ka igal pool mujal majapidamises. Eriti meeldib neid teha lastele!

Lisa kommentaar

Email again: